FANDOM


Na Fandomie istnieje możliwość zmiany nazwy użytkownika. Może to zostać wykonane jeden jedyny raz. Przed wysłaniem formularza upewnij się, że nowa nazwa konta jest taką, jaką będziesz chciał być nazywany w przyszłości, oraz że nie jest zajęta. Gdy zdecydujesz się na zmianę nicku, możesz wysłać formularz poprzez stronę Specjalna:UserRenameTool.

Wybór nowej nazwy użytkownika

Fandom dopuszcza nazwy składające się ze standardowych znaków alfabetu występujących w najpopularniejszych językach. Musisz pamiętać, że twoja nowa nazwa nie może:

  • być nazwą osoby już zarejestrowanej,
  • być obraźliwa,
  • być zablokowana,
  • naśladować nazwę innego użytkownika Fandomu,
  • składać się ze znaków spoza alfabetu, np. symboli kart do gry lub ikon praw autorskich. Nie może zaczynać się również małą literą.

Sprawdzanie czy nazwa jest dostępna

Aby sprawdzić czy wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika nie jest zajęta, możesz wyszukać ją na Centrum Społeczności. Wystarczy dopisać sprawdzaną nazwę na końcu:
https://spolecznosc.fandom.com/wiki/Użytkownik:

Na przykład, jeśli chcę zmienić moją nazwę na „Bonuraaak”, zakończenie linku powinno wyglądać następująco Użytkownik:Bonuraaak

Sprawdzanie dostępności nazwy użytkownika

Jeśli nazwa nie jest zajęta, pojawi się czerwony komunikat: Konto użytkownika „NAZWA” nie jest zarejestrowane.

Zmiana nazwy użytkownika

Aby dokonać zgłoszenia, użyj formularza na stronie Specjalna:UserRenameTool i upewnij się, że nowa nazwa użytkownika nie zawiera literówek (np. wszystkie małe i wielkie litery są poprawne), ponieważ skrypt nie będzie mógł się domyśleć co miałeś na myśli. Pamiętaj, że nazwy nie zaczynają się z małej litery.

Zmiana nazwy użytkownika

Wprowadź swoją nową nazwę użytkownika (dwukrotnie – aby upewnić się co do jej poprawności), hasło do konta oraz zaznacz pole poświadczające świadomość konsekwencji zmiany nicku.

Gdy twoje zgłoszenie zostanie zatwierdzone narzędzie rozpocznie proces zmiany nazwy. Zauważ, że jeśli do twojego konta przypisane są tysiące edycji na wielu różnych społecznościach to proces ten może potrwać nawet kilka minut. Po zakończeniu procesu zostanie do Ciebie wysłany e-mail informujący o zmianie Twojej nazwy użytkownika. Możesz bez obaw kontynuować edytowanie podczas zmiany nicku – twoje zmiany zostaną prawidłowo przypisane do zaktualizowanego konta.

Zmiana nazwy użytkownika spowoduje przeniesienie całego twojego wkładu na wszystkich wiki i przeniesienie Twoich stron z przestrzeni "Użytkownik:". Twoje hasło, adres e-mail i preferencje pozostaną takie same. Pamiętaj o zaktualizowaniu swojego podpisu aby linkował do Twojej nowej nazwy użytkownika. Istniejące podpisy nie zostaną jednak zaktualizowane, więc będziesz musiał zaktualizować je samodzielnie, by linkowały do nowego konta.

Zaawansowane

Innym, bardziej zaawansowany sposobem zmiany nazwy użytkownika jest utworzenie nowego konta. Jeśli chcesz, możesz przekierować swoją starą stronę użytkownika do nowej wpisując #PATRZ [[Użytkownik:Nowa nazwa]]. Jeśli masz na starym koncie tylko kilka edycji, to wszystko co trzeba zrobić. Pamiętaj jednak, że na wielu wiki istnieje zakaz używania pacynek, więc postaraj się edytować tylko z jednego konta.

Zobacz także

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.